10 najnovších článkov kategórie SpevokolyŠtyri dni v Ríme

Kategória: Spevokoly, Pridané: 17.05.2010, 19:24

Myšlienka navštíviť Rím, vznikla už v roku 2009, keď farský spevácky zbor Magnificat spieval na sv. omši v Trebišove pri príležitosti životného jubilea pátra Pavla Benedika, OSA augustiniána, ktorý žije vo Vatikáne a vykonáva službu v taliančine „Custode del Sacrario Apostolico“ a v slovenčine „správca posvätných apoštolských vecí“ - všetkého, čo je posvätné - veci k liturgii a kaplnky, teda sakristián sv. Otca Benedikta XVI. Vtedy páter Benedik pozval zboristov na návštevu Večného mesta.
A tak, v apríli 2010 sa myšlienka stala skutočnosťou. Naša púť do Ríma sa začala 23. apríla 2010, v piatok dopoludnia. Skupinu 50 pútnikov sprevádzali duchovní otcovia p. farár Jozef Gnip a p. kaplán Stanislav Ščerba. Čakala nás cesta autobusom dlhá približne 1700 km.
...čítaj ďalejXIV. Gorazdov ekumenický festival sakrálnych skladieb Chrám Navštevy Panny Márie Trebišov ´08

Kategória: Spevokoly, Pridané: 25.05.2008, 23:36

Ako súčasť festivalu sa v nedeľu 25. mája 2008 v našom chráme konala prehliadka speváckych zborov pod patronátom p. kaplána Stanka.
...čítaj ďalej30 rokov zboru dospelých v Trebišove

Kategória: Spevokoly, Pridané: 28.10.2007, 14:15

Pochválený buď Pán Ježiš Kristus!
Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane! Prekrásna idea , ktorá sa vinie ako svetelná stopa dielom básnika. Pri hlbšom zamyslení stojíme nemo v úžase nad jej hĺbkou. Ale dedičstvo uložené v stavbách, predmetoch či zatvorené v knihách môže byť mŕtve. Keď pozeráme na zdroj myšlienky v hlave básnika, vidíme tam Tvorcu všetkého. Básnikovi ju daroval a nechal ho myšlienku rozvinúť. Pozerajme proti prúdu času v ktorom je rozvinutá pointa básne a vidíme našich rodičov, prarodičov...
...čítaj ďalej 

Archív článkov nájdete >>TU<<